CCTV

Görüntü ve Ses ile sağlanan güvenlik sistemlerin genel adı olan CCTV, günümüz güvenlik ihtiyaçlarını karşılayan sistemlerin önemli unsurlarından biridir. Caydırıcılık dışında olası sürekli izlenerek anlık müdahale olanakları için veri üretmesi, olayların oluşum şekli ve failleri konusunda bilgi verebilmesi, elde edilen ses ve görüntülerin uzun süre saklanabilmesi, ses ve görüntü analizlerini anlık yaparak yüz tanıma, obje tanıma, görüntü alınan alanda fiziksel değişiklikler olması durumunda anlık alarmar üretme ve iletme gibi pek çok özellik CCTV için her alanda kesin ihtiyaç yaratmaktadır.

ANALOG sistemler, ANALOG HD (AHD) sistemler, IP sistemler gibi modeller kullanım şartlarına göre tercih edilebilmektedir. Bu sistemlerin en önemli unsurlarından biri, sistemin her koşulda çalışabilmesidir. Bu nedenle, ihtiyaca uygun Kamera ve Kayıt Cihazları kadar, kablolama alt yapısı ve sistemin enerji beslemesi de bu yapının temel taşlarını oluşturur. Alt yapı sistemlerindeki tecrübe ve ürün çeşitliliğimiz ile her tip kameranın Coax (1+2 - 1+4CCTV Kablo), Twisted Pair (Cat6, Cat6A) ve Fiber Optik kablolar veya Hibrid yapılar ile iletişimini sağlayabiliyoruz. Bu yapılara uygun olarak sistemlerin sürekli ve güvenli enerji ihtiyaçları için kendi tasarımımız ve üretimimiz olan 8 / 16 çıkışlı DC PDU cihazlarımızın yanısıra, IP tabanlı sistemle için gerekli kapasiteye sahip PoE  enerji sistemlerini de sistemlere uyarlıyoruz. Kesintisiz Güç Kaynakları (UPS) ile Sürekli-Temiz-Kararlı enerji temini sağlıyoruz.

Verilerin (görüntü ve ses kayıtlarının) gerekli görülen süre için gereksinim duyulan kalitesw saklanarak geriye dönük veri erişimini sağlayacak saklama (Storage) sistemlerini de kuruyoruz. Dünyanın herhangi bir yerinden internet erişimi sağlandığında anlık izleme, alarmlardan haberdar olma talepleri de her sisteme kolayca uyguladığımız özelliklerden birisidir.