Yapısal Kablolama (Data – Telefon için bakır ve fiber), Enerji (Şebeke- UPS), Seslendirme, TV Sistemleri, Kamera, geçiş kontrol, yangın ikaz gibi güvenlik sistemlerini tek bir çatı altında toplayarak projelendirmeyi, uygulamayı yönetebilmeyi sağlar.

Proje Süreçlerimiz

Projelerin tüm yükünü rahatlıkla taşıyabilen, uzun süre kullanılan altyapı sistemleri olması beklenir. İhtiyaca uygun esnek sistemler kurmak ise gelecekteki güncelleme ve değişikliklere kolayca uyum sağlayan düşük maliyetli yapısal değişiklikler sağlar. Bu sistemlerdeki hatalı projelendirme kurulumlar büyük maddi kayıplar ile sonuçlanır.

Tecrübeleri ile müşterilerin ihtiyaç ve isteklerini ön planda tutan Doraks, durum analizini yaparak, kişiselleştirilmiş, sıfır sorun politikasıyla tasarlanmış, uzun vadede kullanıma uygun, güncel teknolojileri sunan, uluslararası standartlarda çözümler üretir, içerde ve uluslararası sahalarda uygular. Satış sonrası hizmetler de sunarak sistemlerin aynı verim ve güvenlikte sürekliliğini sağlar.

Proje Analizi

Doraks, projelerin en çok rastlanan sorunu olan şartname-proje-keşif ilişkisinin değerlendirmesini yapar. böylece işin en başında olası ürün-uygulama-performans sorunlarını engeller. Bu Analizi yapıp müşteriyi bilgilendirerek düzeltmeler yapıldıktan sonra, projenin planlama-uygulama-devreye alma süreçlerini iş başlamadan değerlendirir ve sıfır hata prensibi ile uygulanması için gerekli koşulları planlar.

Keşif (İmalat Keşfi)

Planlanmış projeler için ön keşif yapar. ön keşif sonrası keşfin projeler ile uyumluluğunu değerlendirerek beklenti-performans-ürün seçimi-uygulama kriterlerine göre müşteriyi bilgilendirir. önerilerin onaylanması durumunda uygulama kararı verilirse imalat keşfi (detay keşif) yaparak sahada karşılaşılabilecek olası sorunları önceden tespit ederek karşılaşılabilecek olası sorunların önceden çözülmesini sağlar.

İmalat (UYGULAMA)

Doraks konusunda yetkin ve eğitimli ekibi ile projelendirme – keşif süreçlerinden geçmiş projelerde, ana yüklenici veya müşteri planına uygun olarak uygulamaları yapar. süreçleri planlar, raporlar, olası sorunları önceden tespit ederek düzeltir. sıfır hata prensibi ile çalışarak projeyi tamamlayarak uluslararası normlara uygun şekilde devreye alır ve teslim eder. başka proje ortakları varsa onlar ile uyum sağlayarak ekip çalışması planlamasını organize eder.

Test Süreci

Kurulan sistemlerin devreye alınmasından önce, sorunsuz bir şekilde çalışması için gerekli koşulların uygulandığı test edilir. Testlerde ortaya çıkabilecek olası sorunlar düzeltilerek sistemin sorunsuz olarak devreye alınması ve çalışması sağlanır. Testleri takiben sistemdeki tüm unsurların etiketlenmesi, kodlanması ve adreslenmesi tamamlanarak anlaşılır yönetilir sistem olması sağlanır. Ardından kodlama ile ürünlerin etiketlenip projede aynı kodlarla işaretlenmesi, böylece üçüncü şahıslar tarafından da okunabilirliği sağlanır.

Teslimat

Sistemlerin kurulumuna, işletilmesine yönelik tüm işletme ve teknik bilgiler yazılı ve sözlü olarak aktarılır. Test raporları ve dökümanlar teslim edilir. Olası sorunlarda izlenecek prosedürler hakkında bilgilendirme yapılır.

Bakım

Sistemlerimiz sorun çıkarmayacak, uzun ömürlü olacak şekilde kurulmaktadır. Ancak özellikle bakım gerektiren unsurların periyodik kontrol ve bakımlarının önceden planlanmış şekilde yapılması gerekir. Sistemler kullanım yoğunluğu ve bulundukları ortama göre değişik süreçlerde bakım gerektirir. Bakım ve kontrollerin zamanında yapılması, olası arızaları engelleyerek plansız kesinti yaşanmasını engeller. İşletme – Bakım – Onarım maliyetlerini düşürür. Doraks kurulum sonrası bakım ekibi ile de hizmet vermektedir.

Müşterilerimize anahtar teslim hizmet verebileceğimiz gibi,
sadece talep edilen adımlarda da
destek veriyoruz

Zayıf Akım Sistemleri

Zayıf akım sistemleri, teknoloji ile her gün gelişen ve kullanım alanları yayılan tüm yaşam alanlarında güvenlik, iletişim ve bilgi akışı için gerekli olan kurulumu sağlayan sistemlerdir.

Bu sistemler toplu konutlar, alışveriş merkezleri, toplu yaşam alanları, fabrikalar, sanayi tesisleri, akaryakıt istasyonları önde olmak üzere tüm iş yerleri ve yaşam alanlarında kullanılır, iş aksamasını ve güvenlik sistemlerinin sağlığı için sağlam bir altyapı gerektirir.

Doraks tüm zayıf akım sistemlerinde yurtiçi & yurtdışı deneyimleri ve satış sonrası destekleriyle hizmet sunar.

Bütün zayıf akım sistemlerimize ulaşmak için tıklayınız.

CCTV