Proje

Hazırlanan projelerin, sistemlerin tüm yükünü rahatlıkla taşıyabilen, uzun süre kullanılan altyapı sistemleri olması beklenir. İhtiyaca uygun esnek sistemler kurmak ise gelecekteki güncelleme ve değişikliklere kolayca uyum sağlamanın düşük maliyetli yapısal değişiklikler ile olmasını sağlar. Bu sistemlerdeki hatalı kurulumlar büyük maddi kayıplar ile sonuçlanabilir.

Tecrübeleri ile müşterilerin ihtiyaç ve isteklerini ön planda tutan Dorax, durum analizini yaparak, kişiselleştirilmiş, sıfır sorun politikasıyla tasarlanmış, uzun vadede kullanıma uygun, güncel teknolojileri sunan uluslararası standartlarda çözümler üretir. Yurtiçinde ve uluslararası sahalarda uygular. Satış sonrası hizmetler de sunarak sistemlerin aynı verim ve güvenlikte sürekliliğini sağlar.

Projelerinizi doğru süreçlerde ve uygun maliyetle gerçekleştirmek için Dorax iyi bir partnerdir.

Dorax, bir Microsoft partneridir.
Proje bazlı işbirliklerinin yanı sıra, Microsoft ürünlerinin satış ve uygulamasını da gerçekleştirmektedir.
IMG

Proje Süreçlerimiz

 

IMG

Proje Analiz

Dorax projelerin en çok rastlanan sorunu olan şartname - proje - keşif ilişkisinin değerlendirmesini yapar. Böylece işin en başında olası ürün-uygulama-performans sorunlarını engeller.
Bu analizi yapıp müşteriyi bilgilendirerek düzeltmeler yapıldıktan sonra, projenin planlama-uygulama-devreye alma süreçlerini iş başlamadan değerlendirir ve sıfır hata prensibi ile uygulanması için gerekli koşulları planlar.

IMG

Keşif

Dorax, planlanmış projeler için ön keşif yapar. Ön keşif sonrası keşfin projeler ile uyumluluğunu değerlendirerek beklenti-performans-ürün seçimi-uygulama kriterlerine göre müşteriyi bilgilendirir. Önerilerin onaylanması durumunda uygulama kararı verilirse imalat keşfi (detay keşif) yaparak sahada karşılaşılabilecek olası sorunları önceden tespit ederek karşılaşılabilecek olası sorunların önceden çözülmesini sağlar.

IMG
IMG
IMG

İmalat ve Uygulama

Dorax konusunda yetkin ve eğitimli ekibi ile projelendirme – keşif süreçlerinden geçmiş projelerde, ana yüklenici veya müşteri planına uygun olarak uygulamaları yapar. Süreçleri planlar, raporlar, olası sorunları önceden tespit ederek düzeltir. Sıfır hata prensibi ile çalışarak projeyi tamamlayarak uluslararası normlara uygun şekilde devreye alır ve teslim eder. Başka proje ortakları varsa onlar ile uyum sağlayarak ekip çalışması planlamasını organize eder.

IMG

Test Süreci

Kurulan sistemlerin devreye alınmasından önce, sorunsuz bir şekilde çalışması için gerekli koşulların uygulandığı test edilir. Testlerde ortaya çıkabilecek olası sorunlar düzeltilerek sitemin sorunsuz olarak devreye alınması ve çalışması sağlanır. Testleri takiben sistemdeki tüm unsurların etiketlenmesi, kodlanması ve adreslenmesi tamamlanarak anlaşılır yönetilir sistem olması sağlanır. Ardından kodlama ile ürünlerin etiketlenip projede aynı kodlarla işaretlenmesi, böylece üçüncü şahıslar tarafından da okunabilirliği sağlanır

IMG
IMG

 

IMG

Teslimat

Sistemlerin kurulumuna, işletilmesine yönelik tüm işletme ve teknik bilgiler yazılı ve sözlü olarak aktarılır. Test raporları ve dökümanlar teslim edilir. Olası sorunlarda izlenecek prosedürler hjakkında bilgilendirme yapılır.

IMG

Bakım

Sistemler kullanım yoğunluğu ve bulundukları ortama göre değişik süreçlerde bakım gerektirir. Bakım ve kontrollerin zamanında yapılması olası arızaları engelleyerek plansız kesinti yaşanmasını engeller. İşletme – bakım – onarım maliyetlerini düşürür. Dorak kurulum sonrası bakım ekibi ile de hizmet vermektedir. Anahtar teslim hizmet verebileceğimiz gibi, sadece talep edilen adımlarda da destek veriyoruz.

IMG

Yapısal Kablolama Sistemleri Proje ve Uygulamaları

Günümüzde ağ problemlerinin %21’i kablolama kaynaklı olmaktadır. Yapısal kablolamada en önemli nokta doğru projelendirilmenin yapılabilmesi ve düzgün ekipmanların kullanılmasıdır. Çözümlerimizde sertifikalı Cat 6 / Cat 6A / Cat7 / UTP – FTP - FFTP - SFTP bakır kablolarımız ile SM OS2, MM OM2 - OM3 fiber optik kablolarımız ile destek veriyoruz. Çözümlerimizde Cat 5e / Cat 6 / Cat 6A / Cat 7 / Bakır UTP – FTP, fiber optik ve sertifikalı kablolarımızla destek veriyoruz.

Zayıf Akım Sistemleri Proje ve Uygulamaları

Zayıf akım altında çalışan tüm sistemlerde proje keşfi, teklif, üretim, montaj ve satış sonrası bakım anlaşmaları ile kişiye özel hizmet sunmaktayız.
• IP / CCTV kamera sistemleri
• Hırsız alarm ve yangın alarm sistemleri
• Santral sistemleri
• Hastane çağrı sistemler
• Acil anons sistemleri
• Ses sistemleri
• Uydu sistemleri
• Access geçiş kontrol sistem
• Sıramatikler

Yapı Sağlığı İzleme Proje ve Uygulamaları

Son zamanlarda giderek önem kazanan yapı sağlığı izleme sistemleri, 20 ve üstü katlı binalara, stadyum, tünel, köprü gibi yapılara zarar veren deprem, fırtına gibi etkileri izleyen, olağanüstü durumlarda bazı fonksiyonları devreye sokan sistemlerdir. Bu özel alanda da Dorax, saha uygulayıcısı olarak faaliyet gösteriyor.

+90 216 577 28 48info@doraks.com.trDoraks Teknolojik Ürünler San. ve Tic. Ltd. Şti. Küçükbakkalköy Mah., Kayışdağı Cad. Ozan Veysel Sk. No: 9 / 1 Ataşehir PK 34400 İstanbul - Türkiye